مرکز مجازی مهدویت

ادعایی که می‌خواهند واقعی جلوه کند

اگر متوجه شوید ضدمسیحی که سالها فکر می کردید از اروپا ظهور کند، اکنون به سرعت در خاورمیانه در حال رشد و تکامل است چه می کنید؟ اگر دریابید نگاه آخرالزمانی اسلام تشابه زیادی به برداشت کتاب مقدس از ضدمسیح و فعالیتهای او دارد، عکس العمل شما چیست؟ ...

این عبارات در پشت جلد کتابی نوشته شده که قرار است با نگاهی جدید ادعایی را که این روزها مکررا گفته و تبلیغ می شود، تکرار کند و آن ادعا چیزی نیست جز «ضد مسیح اسلامی».

«ضدمسیح اسلامی» (Islamic Antichrist) عبارتی است که در سالهای اخیر بر عنوان بسیاری کتابهای چاپ شده و سایتهای اینترنتی نقش بسته و با تکرار آن در اذهان رنگ واقعیت به خود گرفته است. کافی است در سایتهای جستجو (همچون گوگل و یاهو) و یا سایتهای عرضه کتاب اینترنتی (همچون آمازون) جستجویی کوتاه صورت دهید تا عمق تاثیر این نظریه را دریابید. در ادامه به یکی دیگر از نمونه های کتب منتشره با همین ایده و هدف اشاره می گردد:

نام کتاب: آخرالزمان اسلامی، چگونه اسلام پیشگویی های آخرالزمان را محقق می سازد؟

نام انگلیسی: Islamic Apocalyps: How Islam Will Fulfill End Time Prophecy

نویسنده: جیمز استون - James Stone

سال نشر و ناشر: 2012 - CreateSpace Independent Publishing Platform (از شرکتهای تابعه آمازون)

چند نکته:

  • لغت «Apocalypse» به معنای مکاشفه است و از آنجا که در آخرین رساله از عهد جدید در کتاب مقدس مسیحیان یعنی رساله مکاشفات یوحنا (The Apocalypse Of Saint John (Revelation) به آخرالزمان و حوادث آن اشاره شده، این لغت به تدریج معنای آخرالزمانی به خود گرفته است.
  • همانند نمونه های مشابه سالیان اخیر کتابهای اینچنینی –که متاسفانه از فروش خوبی هم برخوردار می شوند- توسط نویسندگانی گمنام نوشته می شوند که در سالیان بعد معروفیت بالایی پیدا کرده اند (مانند آنچه در مورد جوئل ریچاردسون و ولید شعیبات و... دیده ایم)
  • از آنجا که نوشته پشت جلد حاوی مطالب مهمی از محتوای کتاب است، قسمتی از آن در ادامه ذکر می شود:

در حالی که بسیاری از مفسران کتاب مقدس تمرکز و سناریوی آخرالزمانی خود را بر ضدمسیحی از اروپای مرکزی متمرکز کرده بودند، قدرت واقعی و شرورانه ضدمسیح بدون اطلاع ما با رشد قدرت گروه های رادیکال اسلامی رشد کرده است و به زودی آخرالزمان اسلامی را به ارمغان خواهد آورد.

در این کتاب نویسنده به بررسی کلیدی ترین نشانه های مربوط به آخرالزمان از دید کتاب مقدس را در پرتو تحقق آنها در اسلام رادیکال به نمایش می گذارد. حقایقی شگرف همچون:

  1. ضدمسیح همان المهدی در نگاه آخرالزمانی اسلام است.
  2. پیامبر دروغین همان عیسای اسلامی است.
  3. امپراطوری عظیم ضدمسیح ائتلافی از 10 کشور اسلامی تشکیل می شود
  4. نبرد اورشلیم همان حمله غافلگیرانه مسلمانان به اسرائیل خواهد بود.

این نشانه ها برای کسانی که به دنبال شناخت نشانه های آخرالزمان کتاب مقدس هستند، بسیار راه گشاست...

پی‌نوشت:

تحقیق و بررسی آقای دهقانی آرانی

*برگرفته از سایت غرب و مهدویت.