مرکز مجازی مهدویت

حضرت آيت الله العظمي صافي: اولين و آخرين حاجت

بسم الله الرحمن الرحيم
(ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احياء ولكن لا تشعرون) قال الامام ابوعبدالله الصادق عليه السلام: من انشد في الحسين عليه السلام شعراً فتباكي فله الجنة السلام علي الحسين و علي اولاده و اصحابه
السلام علي المهدي الطالب بدم المقتول بكربلا.
سلام بر حسين و سلام بر فرزندان و ياران باوفاي حسين؛ سلام بر عزاداران و سوگواران امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شاعران و مديحه سرايان دربار آسماني امام حسين عليه السلام؛ سلام بر شما عزيزاني كه افتخار بزرگ شاعري و مدّاحي و نوكري آن حضرت را داريد و با سرودن اشعار، تاريخ را دگرگون مي كنيد و راه و رسم زندگي و فداكاري و ايثار گري را به جهانيان نشان مي دهيد.
شما در حقيقت دانشجوي دانشگاه عالي و جهاني عاشورا هستيد؛ دانشگاهي كه ميليون ها نفر در طول تاريخ در آن تحصيل نموده و پير و جوان، زن و مرد، عالم و جاهل و شهر نشين و صحرانشين در آن با كمال خضوع و خلوص شركت كرده و درس ها و پيام هاي انسان سازش را شنيده و به ديگران هم ابلاغ نموده اند.
دانشگاهي كه در آن بزرگاني همچون شيخ مفيد ها، شيخ طوسي ها، علامه مجلسي ها و ده ها دانشمند برجسته و ممتاز و هزاران شهيد، به حضور خود در اين مدرسه ي نورانيِ آسماني افتخار مي كردند و همه از بركات آن بهره مند و از خوان نعمت گسترده ي دربار حسيني عليه السلام برخوردار بودند.
يكي از قشرهاي عزيزي كه در دانشگاه باعظمت عاشورا مخلصانه انجام وظيفه مي نمايد، طبقه مقدس و عزيز شاعران و مداحان مي باشد كه در مواقف بزرگ، مداحي و شعر آنها اثرگذار بوده و در دفاع از حق، نقش آنها ماندگار و بسا يك شعر آنها جامعه اي را عوض كرده و انقلابي را به وجود آورده است.
مسلمانان آزادي خواه جهان، فرزدق ها و سيد حميري ها و دعبل ها و محتشم ها و ديگر شاعران حماسه سرا را فراموش نمي كنند. اشعار آنها ارواح مرده را زنده مي سازد و روح تازه به كالبد جامعه مي دمد.
خوشبختانه امروز هم در جامعه ي كربلايي ما، شاعران و مديحه سرايان بزرگي هستند كه با اشعار خود، هدف قيام امام حسين عليه السلام را زنده نگه مي دارند و در ايفاي خدمت به اسلام و مذهب، امر به معروف و نهي از منكر و احياي سنت هاي اسلامي موفق هستند و اين افتخار بزرگ را ذخيره ي آخرت خود مي دانند.
اينجانب گردهم آيي شاعران و مداحان را در مركز حوزه علميه و عش آل محمد صلوات الله عليهم اجمعين و روضه ي منوّره كريمه اهل بيت عليهم السلام گرامي داشته و از همه اين عزيزان مي خواهم كه رسالت و پيام عاشورا را به گوش جهانيان و مردم ستمديده برسانند و آنان را به عظمت اين قيام مقدس و وظيفه ي خطير امروز مسلمانان آگاه نمايند و قدر مجالس حسيني را كه محل نزول فرشتگان الهي است بدانند، كه در حقيقت اين مجالس دارالبركة، دارالشفاء و دارالرّحمة مي باشند.
اي كاش حقير هم افتخار جاروكشي چنين مجالسي را پيدا مي كردم و با همه عزاداران در غم بزرگ سالار شهيدان حضرت ابي عبدالله الحسين عليه السلام شريك مي شدم.
ياليتنا كنا معهم و نفوز فوزا عظيما
در خاتمه از همه شيعيان و دوستداران اهل البيت عليهم السلام درخواست دارم مهمترين و اولين و آخرين حاجت خود را فرج موفور السرور حضرت ولي الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا بدانند و در اين دو ماه محرم و صفر در مجالس حسيني با انابه و تضرع به درگاه خداوند متعال، فرج آن حضرت را درخواست نموده كه فرمودند:
اكثروا الدعاء بتعجيل الفرج فان ذلك فرجكم.
انشاء الله تعالي خداوند متعال باقيمانده غيبت را برما ببخشد و جهان را به نور ظهور منتقم عاشورا و طالب ثارالله منوّر بفرمايد و غم ها و مشكلات و گرفتاري ها را برطرف نمايد.
اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره به حق محمد و آله الطاهرين

لطف الله صافي

کلمات کلیدی :
فرجحاجتصافیسخنرانی