مرکز مجازی مهدویت

آخرين سفارش

مقدمه:

سال‌هاي نه چندان دور در كوچه پس كوچه‌هاي خاكي اطراف ما افرادي قدم مي‌زدند كه اكنون آسماني شده‌اند و با نثار جان خود در راه دوست مدال افتخاري را بر دوش نهادند كه تا ابد به آن افتخار مي‌كنند، شهدايي كه با پيروي از نائب بر حق امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) براي تحقق ظهور آخرين حجت حق تلاش كردند و خود را در خيل انصار المهدي قرار دادند.

با دقت در آثار به جا مانده از شهداي عزيزمان اعم از وصيت نامه‌ها، دفترچه‌هاي خاطرات، دست نوشته‌ها و، اين نكته به خوبي فهميده مي‌شود كه آنان از منتظران واقعي بودند و عشق و علاقه اي عجيب به امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) داشتند و همواره در تلاش بودند تا رضايت امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) را به دست بياورند كه در ذيل به گوشه‌اي بسيار كوچك از اين عشق پاك، اشاره مي‌شود.

شهيد مسلم عارف

سلام بر حجت الهي حضرت حجت بن الحسن (عجل الله تعالي فرجه الشريف) مظلوم ترين حجت الهي؛ باعث تأسف اين كه نام بقية الله (حجت خدا) را بر زبان جاري کرده و از شناخت او در غفلت به سر مي‌برم. عذاب‌هاي الهي همچون سيل‌ها، زلزله‌ها و حتي جنگ و ستيز‌ها به خاطر فراموشي امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) مي‌باشد.

شهيد محمد دركام

از دو دستگي‌ها پرهيز نماييد كه اگر در حال دو دستگي باشيد، امام (عليه السلام) پشت به اين شهر خواهد كرد، چرا كه امروزه دو دستگي به ضرر جمهوري اسلامي تمام مي‌شود.

شهيد مرتضي محب

خدايا عاجزانه از تو مي‌خواهم در ظهور امام (عليه السلام) به لطف و كرمت و مهر و مهربانيت تعجيل فرما.

شهيد احمد لطف الله

با شهيدانمان تجديد عهد و پيمان مي‌كنيم تا بتوانيم به وسيله خونشان پلي به سوي حكومت حضرت مهدي (عليه السلام) بسازيم.

شهيد محمد مهدي رزاقي

امام زمان (عليه السلام)! سربازي ديگر، به سويت آمد كه نادم از گناهانش است و راضي به فرماندهي تو، انشاء الله كه در پيشگاه خدا از من راضي باشي؛ من اكنون آماده فدا شدنم و ديگر عاشقان راهت، امام امت و امت مسلمان، با زجركشيدنشان و با جوان دادنشان، زمينه ظهورتت را فراهم مي‌كنند.

شهيد عباس بازرگان

بدانيد كه ظهور حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) خيلي نزديك است و خود را براي ظهور آن حضرت آماده سازيد.

شهيد عبدالله بيژني

مردم، روزي امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) خواهد آمد ياريش كنيد، نه به عنوان تكليف و با دو دلي، به عنوان عشق، به عشقِ مردانِ پاره پاره شده.

شهيد حسن محمدي

امام (عليه السلام) منجي انسان هاست، اميد مستضعفان است، يگانه محبّ خداوند در زمين است، دائم دعا كنيد تا خداوند فرجش را نزديكتر فرمايد [ديدگانمان] را به نور فروغش منوّر فرمايد.

شهيد عبدالكريم حائري

خدايا، به كمال و جمال خويش حضرت امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) را كه روزانه اعمال ما بر او وارد مي‌شود از ما راضي و خشنود بگردان.

شهيد مسلم بهروز

اي بندگان خدا! حجابي كه بين شما و امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) قرار گرفته را با پاك نمودن اعمال و انجام دادن كارهاي خوب و ترك كارهاي ناپسند محو كنيد با انجام دادن كارهاي پسنديده و ترك كارهاي ناپسند ظهور امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) را نزديك كنيد.

شهيد محمد هادي ايران محبوب

اي منتظران مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) آستين‌ها را بالا بزنيد، آماده باشيد؛ اي منتظران مهدي! شايد تا لحظاتي چند، او شما را بخواهد، او بيايد او به پيش، شما به دنبال ايشان، راستي آيا وضوي شهادت گرفته‌ايد.

نتیجه:

چه نيكو مي‌شد كه ما نيز از سيره عملي شهداي مان درس مي‌گرفتيم و علاوه بر اين كه محبت حضرت بقية الله را در دل خود جا مي‌داديم ديگران را نيز با مقام عظماي حضرتش آشنا مي‌ساختيم.[1]

پی‌نوشت:

[1]. انتشار یافته در سایت؛ http://amanmag.mahdaviat.ir/articles//

- منبع؛ دوماهنامه امان شماره 19.