مرکز مجازی مهدویت

مرکز آموزش مجازی مهدویت

مقدمه:
آموزش مجازی یک پدیده جدید در حوزه آموزش می باشد که به سرعت در حال گسترش است به نحوی که کمتر مرکز آموزشی در جهان یافت می شود که در صدد استفاده از این ابزار مفید نباشد.مرکز تخصصی مهدویت نیز در این زمینه پیشگام بوده و از سال 84 دوره های عمومی مهدویت را به صورت الکترونیکی اجرا نموده که تا کنون حدوداً 250 هزار نفر از این دوره ها استفاده نموده اند.
دوره مقدماتی: دوره مقدماتی حاوی 5/7 ساعت درس در قالب پانزده درس، در پانزده موضوع نیم ساعته عرضه می شود که فایلهای متنی، صوتی و تصویری در اختیار کاربران قرار میگیرد. و طبق استاندارد آموزشی الکترونیک به دانش پژوهان عرضه می شود در پایان از طریق سیستم هوش مند از دانش پژوهان امتحان گرفته می شود.
دوره پیشرفته: دوره مزبور حاوی 5/16 ساعت درس در قالب 33 جلسه و 12 موضوع عرضه می شود و زمان برای این دوره هشت هفته می باشد.
سامانه جدید آموزش مجازی در سال 1387 راه اندازی شده است. که به صورت یک دانشگاه مجازی دوره مقدماتی و تکمیلی آموزش عمومی معارف مهدویت را از طریق اینترنت در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.
یکی از امکانات این سامانه جدید، فراهم کردن ارتباط زنده برای دانش پژوهان با اساتید مرکز آموزش مجازی است، که دانش پژوهان را قادر میسازد از این طریق سوالات و مشکلات درسی خود را با اساتید در میان بگذادند.
آموزش مکاتبه ای مهدویت: محتوای این آموزش همان محتوایی است که در آموزش مجازی تولید شده و برای افرادی است که امکان دسترس و استفاده از اینترنت را نداشته باشند و به صورت دوره مقدماتی و دوره پیشرفته در حال اجرا است. در این دوره ها کتاب ها و جزوات به همراه سی دی های مربوطه در اختیار دانش پژوهان قرار داده می شود و بعد از آن از طریق اینترنت و یا حضوری امتحان از دانش پژوهان گرفته می شود.
شایان ذکر است در این مرکز دوره های دیگری نیز بارگزاری شده که با کلیک بر روی اینجا می توانید به آن سایت مراجعه و پس از لاگین کردن با آن دوره ها آشنا شوید