مرکز مجازی مهدویت

آغاز پذیرش متمركز مراكز تخصصی و مؤسسات آموزش عالی حوزوی سطو ح 2 و 3 در رشته های مختلف از جمله مهدویت

پذیرش متمركز مراكز تخصصی و مؤسسات آموزش عالی حوزوی در سطح 2 و سطح 3 در سال تحصیلی 96- 1397 در رشته های مختلف از جمله مهدویت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، متن اطلاعیه پذیرش مدیریت امور مراكز تخصصی و موسسات آموزش عالی حوزوی بدین شرح است:


زمان ثبت نام از تاریخ 1395/12/14 تا 1396/01/20

زمان دریافت كارت ورود به جلسه آزمون: 1396/02/13 تا 1396/02/15

زمان آزمون: 1396/02/15 (جمعه 15 اردیبهشت)


معرفی رشته های تخصصی

راهنمای ثبت نام آزمون پذیرش متمركز- سال تحصیلی 97-1396

رشته­ های تخصصی، شاخه­ هایی از علوم اسلامی هستند كه نیاز امروز جامعه، توسعه و تقویت آنها را می­ طلبد این رشته­ ها كه هر یك سابقه ­ای دیرین در تلاش های علمی حوزه و حوزویان دارند هم پای علم اصیل و ممتاز فقه همواره مورد توجه عالمان جامع اندیش حوزه ­ها بوده ­اند.

در عصر حاضر، تكثر علوم و انبوه شبهات و نیازها قابل انكار نیست.

بر این اساس و با توجه به تأكیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس ­سره) و رهبر عالیقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه­ ای (مدظله­ العالی) و با عنایت­ مراجع معظم و زعمای حوزه و نیز با همت شورای عالی و مدیریت حوزه بیش از 20 سال است كه رشته­ های تخصصی در حوزه پاگرفت تا به تربیت فضلایی اندیشمند و مدرسان و پژوهشگرانی ارزشمند در رشته ­های متعدد علوم اسلامی بپردازد.

در این بین نقش و تلاش خالصانه مسئولان واحدهای آموزش تخصصی به خصوص مدیران محترم آنها ستودنی است.

رویكرد مثبت طلاب جوان و گسترش روزافزون رشته­ های تخصصی مسئولیت تصمیم ­گیرندگان و تصمیم سازان حوزوی در امور مربوط به این رشته ها را سنگین­ تر می كند. امید كه در افق پیش رو شاهد ایجاد و توسعه نظام مند رشته ها و واحد های آموزش تخصصی حوزه باشیم.

دفترچه حاضر، راهنمای ثبت نام از متقاضیان شركت در آزمون ورودی است، كه با تلاش مدیریت امور واحد­های تخصصی معاونت آموزش حوزه­ های علمیه تهیه شده است.

مدیریت مراكز تخصصی

==================================

شرایط پذیرش:
افرادی می توانند در پذیرش تكمیل ظرفیت رشته های تخصصی شركت نمایند كه از شرایط ذیل برخوردار باشند:
1- دارا بودن اتمام سطح یك برای شركت در آزمون مقطع سطح دو و دارا بودن اتمام سطح دو برای شركت در آزمون مقطع سطح سه.

تذكر 1: آن دسته از طلاب متقاضی تحصیل در رشته های تخصصی كه مشغول به تحصیل در پایه 6 یا 9 هستند مشروط به ارائه گواهی مبنی بر اتمام سطح یك یا دو حداكثر تا آغاز نیم سال دوم تحصیلی مجاز به شركت در آزمون رشته تخصصی سطح بالاتر و تحصیل در آن هستند.
تذكر2: رعایت شرایط خاص واحدهای آموزشی یا رشته های خاص با مجوز مركز مدیریت حوزه های علمیه برای داوطلبان الزامی است.

2- عدم منع قانونی از ادامه تحصیل
3- حداكثر سن برای سطح دو 30 سال و برای سطح سه 34 سال می باشد.(سنوات پایه های بالاتر از سطح 1 و 2 به حداكثر سن افزوده می شود ولی حداكثر سن در سطح2 از 34 سال و در سطح سه از 38 سال بیش تر نباشد.)
4- كسب امتیاز لازم در آزمون ورودی و مصاحبه علمی
5- اقدام به ثبت نام پس از پذیرفته شدن نهایی در واحدهای آموزشی تخصصی

شرایط اختصاصی:

مركز مطالعات اسلامی:

تسلط به زبان انگلیسی در حد پیشرفته؛
داشتن روحیه و انگیزه كافی جهت فعالیت­های علمی و حوزوی در عرصه بین­ الملل

مركز حقوق و قضاء اسلامی:

پذیرش سطح 3 فقط از میان فارغ التحصیلان سطح2 همین رشته در حوزه یا سایر مراكز آموزشی معتبر انجام می گیرد.

برگزاري آزمون:

1 . آزمون پذیرش سال تحصیلی 97-1396 مراكز تخصصی و مؤسسات آموزش عالی حوزوی در استان قم و سایر استانها به صورت متمركز و همزمان برگزار می گردد.
2 . زمان آزمون: روز جمعه مورخ 1396/02/15 میباشد.
3 . محل برگزاری: مكان و ساعت شروع آزمون در كارت ورود به جلسه درج خواهد شد.

وجه ثبت نام:

1 . هر داوطلب برای نام نویسی در آزمون پذیرش(مبلغ 10000 تومان) را از طريق سامانه دريافت الكترونيكي پرداخت می نماید.
2 . مبلغ ثبت نام برای اصل نام نویسی بوده و بر اساس تعداد رشته انتخابی برای متقاضیان افزایش نمی یابد.

تذكر1: هر داوطلب در هنگام خرید كارت ثبت نام باید شماره پرونده حوزه خود را وارد نماید.(فقط شماره پرونده وارد شده میتواند ثبت نام نماید).

فرآیند ثبت نام:

1 . پذیرفته شدگان مشغول به تحصیل در یك استان در صورتی می توانند در واحد آموزشی تخصصی استان دیگر شركت نموده و ادامه تحصیل دهند كه قبل از نام نویسی در واحد آموزشی، نسبت به انتقال پرونده تحصیلی خود به استان مقصد و ارائه گواهی تایید انتقال به مركز مدیریت استان مقصد اقدام نموده باشند.
تذكر: فرآیند انتقال بر اساس آیین نامه آموزشی انجام می گیرد و قبولی در آزمون ورودی واحد آموزش یك استان تعهدی را برای انتقال ، متوجه واحد آموزشی و مدیریت استانی مبدا و مقصد نمی كند.
2 . ثبت نام داوطلبان از طریق سایت مدیریت امور مراكز تخصصی و به صورت اينترنتي از تاریخ 1395/12/14 تا تاريخ 1396/01/20 می باشد.
3 . توصیه می شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضا نامه یك نسخه از آن را چاپ و نزد خود نگهداری نمایند.
4 . ثبت نام دستی و پستی پذیرفته نیست.

منابع و سوالات آزمون:

1 . منابع عمومی آزمون ورودی در سطح 2 و3 مربوط به دروسی است كه متقاضیان تمام رشته های یك سطح تحصیلی ملزم به پاسخ گویی آن خواهند بود.
2 . مواد دروس ، تعداد منابع و ضریب سوال های عمومی در سطح 2 بر اساس جدول شماره ( 1 ) دفترچه راهنما و در سطح 3 بر اساس جدول شماره ( 3 ) دفتر چه راهنما خواهد بود.
3 . سوال های منابع عمومی صرفا به صورت چهار گزینه ای خواهد بود.

تبصره 5: تعداد سوالات عمومی در سطح 2 ، 50 سوال و در سطح 3 ، 20 سوال می باشد.

4 . منابع تخصصی آزمون ورودی در سطح 2و3 مربوط به دروسی است كه در هر رشته و گرایش تخصصی برای داوطلبان آن به صورت خاص در نظر گرفته شده است.
5 . منابع و ضریب سوال تخصصی در سطح 2 بر اساس جدول شماره ( 2 ) دفترچه راهنما و در سطح 3 بر اساس جدول شماره ( 4) دفترچه راهنما خواهد بود.
6 . سوال های منابع تخصصی به صورت تستی خواهد بود مگر اینكه بر اساس توافق و تایید واحدهای مجری رشته لزوم سوالات تشریحی احراز شده باشد.
7 . به پاسخ هاي غلط تستی نمره منفي تعلق خواهد گرفت و هر 4 پاسخ غلط يك امتیاز مثبت را خنثي خواهد نمود.

اعلان نتايج آزمون:

1 . نتایج آزمون كتبی حداكثر 3 هفته پس از برگزاری آزمون توسط معاونت آموزش و امور حوزه ها به مدیریت های استانی و واحد های آموزشی تخصصی ابلاغ و پس از هماهنگی با واحدهای آموزشی به داوطلبان اعلام خواهد شد.
2 . حداقل نمره قبولی در آزمون كتبی كسب 50 درصد از مجموع امتیاز می باشد.
3 . واحدهای آموزش تخصصی با تایید و درخواست مدیر واحد تخصصی و اعلام رسمی آن به مدیریت های استانی و معاونت آموزش، مجاز به افزایش امتیازات حداقلی فوق جهت تعیین افراد قبولی در واحد متبوع خود می باشند.

* داوطلبان، جهت دریافت اطلاعات تكمیلی می توانند در ساعات اداری 8 الی 13 با شماره 32943196-025 تماس حاصل نمایند.

کلمات کلیدی :

نظر شما :