مرکز مجازی مهدویت

عامل تقرب به امام عصر(عج) اعمال است نه زمان زندگی

استاد مركز تخصصی مهدویت گفت: مومنان راستين توفيق می یابند كه با ظهور حضرت حجت(عج) رجعت كرده و از جمله ياري كنندگان امام زمان(علیه السلام) باشند، لذا اينكه ما در چه زماني زندگي مي كنيم اهميتي ندارد، مهم نحوه زندگي مهدوي و اسلامي ما است براي تقرب به امام عصر(عج).

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت به نقل از مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام محمود اباذري، استاد حوزه و دانشگاه در نشست حلقه هاي معرفت كه به همت مدیریت تبلیغ و ارتباطات مسجد مقدس جمكران برگزار شد، اظهار كرد: اعتقاد به مهدويت اعتقاد مشترك تمام امت اسلام است اما به سبب تمسك به حديث ثقلين و راهي كه خدای متعال و پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) ترسیم كرده اند، اعتقاد به مهدويت در شيعه بسيار شفاف و روشن است؛ در واقع تمام مذاهب اعتقاد به منجي دارند ولی كامل ترين اعتقاد در شيعه وجود دارد.

وي در ارتباط با موضوع تشرف به محضر امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) بيان كرد: براساس آنچه كه علما فرمودند در دوران غيبت اصل بر عدم تشرف محضر امام زمان(علیه السلام) است، زيرا ايشان غائب هستند، اما قطعا افرادي كه امكان تشرف محضر ايشان را داشتند اين ديدار به اذن و اختيار خود حضرت ولي عصر(عجل الله تعالی فرجه) بوده، چرا كه امكان تشرف به اراده خود افراد ميسر نيست.

استاد مركز تخصصی مهدویت تصريح كرد: آرزوي ديدار امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) قطعاً آرزوي هر شيعه اي است اما مهم اين است كه ما خود را مطيع و فرمانبردار در جهت تقرب به ايشان بدانيم كه از راه هاي نزديكي به امام عصر(عج)، شناختن واجبات و عمل به آن، شناختن محرمات و دوري از آنها و رعايت اخلاق اسلامي است.

اباذري با اشاره به اينكه غيبت از جمله سنت هاي الهي است كه در اجراي دين و تحقق عدالت جهاني انجام مي پذيرد، تاكید كرد: دليل غیبت این است كه زمينه براي تحقق عدالت جهاني فراهم نبوده و نيست، لذا حضرت حجت(عج) در دوران غيبت به سر مي برند تا بدينوسيله مردم قدر اهل بيت(علیهم السلام) را بيشتر دانسته و اضطرار به امام(عج) را درك كنند.

وي در رابطه با بحث رجعت اظهار كرد: مومنان راستين و كساني كه در هر زماني حقيقتا مومن واقعي و وفادار به امام خود بودند اين توفيق نصيبشان مي شود كه با ظهور حضرت حجت(عج) رجعت كرده و از جمله ياري كنندگان امام زمان(علیه السلام) باشند، لذا اينكه ما در چه زماني زندگي مي كنيم اهميتي ندارد، مهم نحوه زندگي مهدوي و اسلامي ما است براي تقرب به امام عصر(عجل الله تعالی فرجه).

استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان كرد: دعا كردن براي سلامتي و ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) نشانه عشق و ارادت به آن حضرت(عج) است كه قطعا آثار و بركات دعا كردن براي اهل بيت(علیهم السلام) به ویژه امام عصر(علیه السلام) به خود فرد برمي گردد لذا يكي از وظايف منتظر واقعي دعا براي ايشان است.

کلمات کلیدی :

نظر شما :